No menu items!
Ballina FUTBOLLI VENDOR Edhe Dukagjini falënderon FFK-në

Edhe Dukagjini falënderon FFK-në

Federata e Futbollit e Kosovës gjatë ditës së sotme ka ndarë mjete emergjente për klubet kosovare.

Skuadrat e Superligës kanë përfituar nga 350 euro, kurse ato të Ligës së Parë nga 200 euro.

Fitues të mjeteve financiare janë edhe skuadrat e kategorive të tjera, si dhe gjyqtarët e delegatët e futbollit kosovar.

E skuadra e Dukagjinit përmes një shkrimi në rrjetet sociale ka falënderuar FFK-në dhe kryetarin Ademi për këtë ndihmë.

Më poshtë postimi i KF Dukagjinit në rrjetet sociale:

F A L E N D E R I M!

Kryesia e Klubit të futbollit Dukagjini nga Klina shpreh falenderim të veqantë për Kryetarin e Federatës së Futbollit të Kosovës z Agim Ademi dhe institucionit që ai e udhëheq për ndihmen e ofruar klubeve në këtë kohë të vështirë pandemia nëper të cilën po kalon populli i Kosovës e në veqanti komuniteti i sportit.

Çmojmë lartë përkushtimin dhe gatishmërinë e tij që edhe tash sikur çdo herë tjetër ka qenë pranë lojtarëve dhe klubeve.

Ju jemi mirënjohës!

Përzemërsisht;
Kryesia e KF Dukagjini- Klinë
10 mars 2020.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Leeds befason City-n, por humb lojtarin pas ndërhyrjes “horror” (Video)

Pjesa e parë e Manchester City-Leeds, ndeshje e vlefshme për javën e 31-të të Premier League, është mbyllur me një gol dhe një karton...

Koincidenca e frikshme, Laporta rigjen “El Classico” pas plot 11 vitesh

Nuk është për t’u habitur që Joan Laporta dëshiron ta fitojë përsëri “El Clasico”, ta nisë aty ku e la. Nuk do të jetë...

Real Madridi përgatit planin e detajuar, gati “sulmi” për Mbappe

Real Madridi do të bëjë gjithçka në merkaton e kësaj vere për të siguruar shërbimet e Kylian Mbappé. Ylli francez preferohet më shumë se...

I dërrmuar nga humbja e nënës, Torreira i lutet Arsenalit: Lejomë të kthehem pranë familjes

Pak më shumë se një javë më parë, Torreira tha mjaft, të paktën përkohësisht me Europën. Ish-mesfushori i Sampdoria nuk ka ndërmend të vazhdojë...

Recent Comments