No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Arsenali ishte këshilluar të mos nënshkruante me Mustafin

Arsenali ishte këshilluar të mos nënshkruante me Mustafin

Arsenali ishte paralajmëruar që mos të nënshkruante me Shkodran Mustafin dhe me Lucas Perezin në vitin 2016.

Këtë paralajmërim klubit londinez ia kishte bërë kreu i rekrutimit, Francis Cagigao, ka shkruar Daily Mail të premten.

Ish-mbrojtësi i Gjermanisë, Mustafi, ishte transferuar te Arsenali në vitin 2016 nga Valencia për 36 milionë funte. Arsenali atë verë kishte shumë nevojë për përforcime, pasi disa transferime të mëhershme kishin dështuar.

Por skauti kryesor i klubit, Francis Cagigao nuk e kishte fare në listë të ngushtë Mustafin për pozitën e mbrojtësit të qendrës. Perezin e kishte vlerësuar lojtar të “mesit të tabelës”.

Mustafi, që më nuk po ftohet nga Gjermania, është përballur me kritika të mëdha të tifozëve në kohët e fundit. Madje në fillim të edicionit aktual ka luajtur fare pak.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

U hodh shorti për Kupën e Kosovës në futsall

Sot në zyrën e Komisionit të futsallit në prezencë të kryetarit dhe të komisarit të garave është bërë tërheqja shortit për rrethin...

Disiplinori fton klubet borxhli në takim me lojtarët

Komisioni disiplinor i shkallës së parë në përbërje; Met Çeku – kryetar dhe Dukagjin Zefi, Luan Salihu, Avni Shala dhe Bekim Behrami...

Munishi: Shumë njerëz investuan që unë të largohem nga Ballkani

Trajneri i spikatur kosovar, Ismet Munishi ka folur për shkarkimin e tij nga klubi portokallezi nga Suhareka. “Shkarkimi im nga Ballkani? Shumë...

Huar Morina: E dinim fuqinë e Barçës, ishte ndeshje historike për gjithë Kosovën!

Trajneri i Prishtinës, Huar Morina ka folur në konferencë për media pas përfundimit të ndeshjes së Ligës së Kampionëve ndaj Barcelonës.

Recent Comments