No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Ronaldo e la derën hapur te Reali, e thotë bashkëlojtari

Ronaldo e la derën hapur te Reali, e thotë bashkëlojtari

Qendërmbrojtësi i Lille, Jose Fonte që luan bashkë me yllin e Juventus-it, Cristiano Ronaldo në Kombëtaren e Portugalisë ka thënë se ky i fundit mund të rikthehet në Real Madrid.

Ronaldo kaloi nëntë vite në “Santiago Bernabeu” duke shënuar 450 gola në 438 paraqitje dhe fituar dy herë La Liga-n dhe katër herë Ligën e Kampionëve.

Ndërsa në verën e vitit 20148 tha se dëshiron një sfidë të re dhe iu bashkua Juventus-it për 100 milionë euro.

Mirëpo, raportimet e Sun në kohën e fundit kanë zbuluar se pesë herë fituesi i Topit të Artë mund të rikthehet te “Galaktikët” për vetëm 50 milionë euro.

Fonte beson se ky rikthim mund të ndodh sepse Ronaldo e ka lënë derën hapur.

“E di që e do Madridin, kjo është e sigurt. Është e qartë se e do klubin, është një ndër klubet më të mëdha në botë, nëse jo më i madhi”.

“Ka lënë shumë miq atje dhe gjithmonë e ka lënë derën hapur. Pra, nuk do befasohesha nëse rikthehet te Real Madrid”, deklaroi ai.

Një transferim i tillë ende nuk dihet nëse do ndodh sepse thuhet se Juventus ka përgatitur kontratë të re për 35-vjeçarin.

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Manchester United i jep shkelmin përfundmitar, Liverpooli eliminohet nga Kupa

Liverpooli po kalon një moment të errët dhe për t’i dhënë shuplakën përfundimtare mendoi Manchester United. “Djajtë e kuq” fituan me rezultatin 3-2 dhe...

Drita e Prishtina falënderojnë kreun e FFK-së për organizimin e mirë të Superkupës

Ndeshja e djeshme e Superkupës, e cila u zhvillua në Antalia prodhoi lojë dinamike dhe të pëlqyeshme për të gjithë, ku trofeut iu gëzua...

Florent Muslija shënon në fitoren e Hannoverit

Ndeshja ndërmjet Nurnbergut dhe Hannoverit në kuadër të xhiros së 17’të në Bundesliga 2 ka prodhuar shumë gola. Rezultati përfundimtar ishte 2:5...

Ballkani i suksesshëm edhe ndaj skuadrës ukrainase

Skuadrat kosovare janë duke zhvilluar miqësore të njëpasnjëshme për t’u përgatitur sa më mirë për sezonin pranveror. Klubi Futbollistik...

Recent Comments