No menu items!
Ballina FUTBOLLI NDËRKOMBËTAR Figo: Nuk vjen më si Reali galaktik, në disa stadiume donin të...

Figo: Nuk vjen më si Reali galaktik, në disa stadiume donin të na mbysnin

Real Madrid ka pasur gjithmonë skuadra të forta, por “galaktikët” e viteve të para të mijëvjeçarit të ri mbeten të paharruar. Në skuadrën e Del Bosque luanin emra si Ronaldo, Zinedine Zidane, Luis Figo, Raul, David Beckham, Roberto Carlos, Guti dhe Iker Casillas.

Spektakli ishte i garantuar, njësoj si urrejtja e madhe e kundërshtarëve. Luis Figo mbahet mend për klasin e madh dhe tradhëtinë ndaj Barcelonës. Portugezi, i cili la katalanasit në verën e vitit 2000 dhe kaloi te “Los Blancos, kujton kohët e arta në një bisedë të bërë me miqtë e tij në rrjetet sociale.

Të gjitha vitet që kemi kaluar së bashku kanë qenë të veçanta. Atmosfera ishte e shkëlqyer dhe kishim shumë talente në skuadër. Secili e dinte rolin e tij në fushë dhe pozicionin në klub. Kemi përjetuar momente të bukura. Patëm shansin të shihnim shumë talente, por edhe plot njerëz të bukur.

Nuk vjen më kohë si ajo e skuadrës galaktike. Futbolli është i paparashikueshëm dhe transmeton shumë pasiguri, kjo është arsyeja pse është kaq i bukur. Në disa stadiume donin të na vrisnin, ashtu siç ndodhte në Pamplona (Osasuna)”, përfundon Luis Figo. 

Lini një përgjigje

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

- Advertisment -

Të fundit

Reali triumfon në “El Classico”-n me rrebesh shiu, bëhet lider në La Liga

Real Madridi ka triumfuar në një nga ndeshjet më të rëndësishme të këtij sezoni, duke mposhtur Barcelonën me rezultat 2:1 në “Alfredo...

Zhegrova i papërmbajtshëm, shënon dy gola për Baselin

Ylli i Kombëtares së Kosovës, Edon Zhegrova ka pasur sonte një paraqitje spektakolare në fanellën e Baselit duke i shënuar dy gola.

Chelsea shënon me mbrojtësin rekordmen, Dortmund ndëshkohet nga Stuttgart (VIDEO)

Chelsea e ka mbyllur pjesën e parë me shifrat 0-3 ndaj Crystal Palace, duke konfirmuar formën perfekte. Pas dy golave të shpejtë të Havertz dhe...

PSG mposht Strasbourg me lehtësi, gol dhe asist për Mbappe (Video)

PSG ka mundur 4-1 Strasbourg në javën e 32-të të Ligue 1. Protagonisti i sfidës së luajtur në Stade de la Meinau ka qenë Kylian...

Recent Comments