No menu items!

Futbolli Vendor

Futbolli Ndërkombëtar

Agenlli jep dorëheqje nga posti i Presidentit të Juventusit

Mediat italiane raportojnë se presidenti i Juventusit, Andrea Agnelli ka dhënë dorëhqje nga posti që mbante te skuadra. Numri...

E konfirmon Barcelona, nuk do të jetë pjesë e Superligës

Numri një i klubit, Joan Laporta, ka konfirmuar se Barcelona do të kërkojë që përmes votave të vendoset nëse Barcelona do të...

“Ky është një grusht shteti. Nuk dua të luaj kundër Milan-it”

Vazhdojnë sulmet ndaj Super League dhe klubeve themelues. Mes të fundit që ka dalë kundër projektit është edhe trajneri i Sassuolo-s, Roberto de Zerbi, i...

Rashford “sulmon” Manchester United me thënien e legjendës

SuperLeague kriset? “Guardian” shpjegon se brenda Chelsea-t dhe Manchester City ka dyshime mbi mundësinë e një krisje drastike me autoritetet futbollistike. Një investion “U” për...

“Barcelona është jeta jonë, jo lodra juaj”; tifozët katalanas kundër Superligës

Kontestimet e tifozëve të klubeve spanjolle, që themeluan Superligën Europiane, kanë filluar. Siç ndodhi dje në “Anfield”, tifozët e Barcelonës janë afruar...

Edhe Guardiola kundër Superligës Evropiane

Trajneri i Manchester Cityt, Pep Guardiola ka shprehur pakënaqësi ndaj Superligës Evropiane. Superliga Evropiane u formuar nga 12 gjigantë...

SUPERLIGA

Rugji braktis Ballkanin

Armend Rugji edhe zyrtarisht i ka dhënë fund bashkëpunimit me skuadrën e Ballkanit. Portieri me përvojë të madhe në Superligën e Kosovës e ka konfirmuar...

Bardhekaltrit fitojnë përballjen ndaj kuqezinjve

Sigal Prishtina ka shënuar fitore ndaj Vëllaznimit në udhëtim me shifrat 62:69 (18:17, 17:12, 17:23, 10:17), në kuadër të javës së 13-të në Prince...

Prishtina nisë stërvitjet për pranverë, Ramadani tregon përforcimet më të mëdha

Skuadra e Prishtinës ka filluar seancat stërvitore për sezonin pranveror të Superligës së Kosovës. Lajmi për nisjen e fazës përgatitore është raportuar...

Sporte tjera

Kurti priti xhudistët: Kënaqësi ta shohësh Kosovën të parën në Evropë

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, së bashku me Ministrin e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku dhe Zëvendësministren Daulina Osmani,...
13,000FansLike
- Advertisement -

Ligat evropiane

Rashford “sulmon” Manchester United me thënien e legjendës

SuperLeague kriset? “Guardian” shpjegon se brenda Chelsea-t dhe Manchester City ka dyshime mbi mundësinë e një krisje drastike me autoritetet futbollistike. Një investion “U” për...

“Barcelona është jeta jonë, jo lodra juaj”; tifozët katalanas kundër Superligës

Kontestimet e tifozëve të klubeve spanjolle, që themeluan Superligën Europiane, kanë filluar. Siç ndodhi dje në “Anfield”, tifozët e Barcelonës janë afruar...

Everton ka një mesazh për 6 klubet e Premierligës: Jeni tradhtarë të futbollit!

Skuadra e Evertonit ka reaguar për themelimin e ‘European Super League’ duke kritikuar gjashtë klubet angleze që do të marrin pjesë në...

Një tjetër klub po i bashkohet Superligës evropiane

Skuadra e Napolit pritet të jetë klubi i 13-të që do të bëjë gara në kompeticionin e ri ‘European Super League’.

Opinione

Revolucion përnime në futboll

Shkruan: Andin LOKAJGjithçka po fillon të ndryshojë në Botë. Së shpejti edhe futbolli me ndryshime drastike. REVOLUCION përnime. Së shpejti, SUPERLIGA evropiane...

Partizani, në hap me kohën…

Shkruan: Besim Kajtazi Duke shikuar logon e skuadrës së trofeshme shqiptare KF Partizani, Tiranë, e pashë se logoja që mbanë skuadra është ende ajo e...

Me skenarë të kujt po punojnë disa pseudogazetarë dhe disa portale?!

Sikur është bërë shprehi që para çdo ndeshje të Kombëtares së Kosovës qarqe dhe portale të caktuara të bëjnë turr ndaj Federatës...

SERIE A

Një tjetër klub po i bashkohet Superligës evropiane

Skuadra e Napolit pritet të jetë klubi i 13-të që do të bëjë gara në kompeticionin e ri ‘European Super League’.

Juventusi sqaron pozicionin në Serie A dhe Superligën Evropiane

Juventusi, me një deklaratë, konfirmoi se është bashkuar me projektin e Superligës Europiane. Në njoftimin për shtyp, ndër të tjera, bardhezinjtë specifikojnë se “klubet themeluese...

Superliga, efekt pozitiv në bursën ndërkombëtare. Juve fluturon në + 8.54%

Lindja e Superligës Europiane ka tronditur botën e futbollit dhe më gjerë. Këtë mëngjes, në fakt, lajmet patën një efekt pozitiv edhe në tregun...

Conte: Jam krenar për këtë Inter

Një perlë e Christian Eriksenit në pjesë ne dytë i siguroi një pikë Interit në përballjen me Napolin. Milani arrin të rikuperojë...

Kjaer-Tomori, dy super ndëhyrjet që shpëtuan Milan-in ndaj Genoa-s (Video)

Milan ka mundur 2-1 Genoa-n dhe ka marrë një fitore të rëndësishme për Champions League. Rebic dhe nja autogol i Scamacca-s i kanë dhuruar tri...
- Advertisement -

LIGUE 1

Dera e kthimit të Neymar te Barça është rihapur ditët e fundit. Braziliani vazhdon pa rinovuar dhe tashmë ka shprehur dëshirën e tij për...

PREMIER LEAGUE

Rashford “sulmon” Manchester United me thënien e legjendës

SuperLeague kriset? “Guardian” shpjegon se brenda Chelsea-t dhe Manchester City ka dyshime mbi mundësinë e një krisje drastike me autoritetet futbollistike. Një investion “U” për...

Everton ka një mesazh për 6 klubet e Premierligës: Jeni tradhtarë të futbollit!

Skuadra e Evertonit ka reaguar për themelimin e ‘European Super League’ duke kritikuar gjashtë klubet angleze që do të marrin pjesë në...

Tottenham zyrtarizon pasardhësin e Mourinhos

Shkarkimi i Jose Mourinhos nga Tottenham bëri bujë të madhe ditën e djeshme, por klubi londinez nuk ka humbur kohë për të...

Historia e veçantë e transferimit më absurd, ja si u mashtrua Arsene Weneger

Quajeni mbreti i dështimeve në merkato. E pësoi Arsenali, klubi që në vitin 2000 transferoi mbrojtësin letonez, Igors Stepanovs. Madje me një...

BUNDESLIGA

Rummenigge: Shpresoj të gjendet ende një zgjidhje, Superliga dëmton futbollin evropian

Këto që po përjeton futbolli evropian janë ditët më të trazuara në historinë e tij të fundit. Në fakt, lindja e Superligës...

Super Milot Rashica, kalon Werder Bremenin në epërsi kundër Dortmundit

Werder Bremeni ka kaluar në epërsi kundër Borussia Dortmundit në “Signal Iduna Park”. Është sulmuesi i Kombëtares së Kosovës,...

Milot Rashica starton për Werderin kundër Borussia Dortmundit: Formacionet zyrtare

Borussia Dortmundi do të ketë përballë Werder Bremenin në takimin e vlefshëm për javën e 29-të në Bundesliga. “Milionerët”...

Musaila realizon dy gola, Bayern fluturon (VIDEO)

Bayern Munich e mbyll pjesën e parë në fushën e Wolfsburg me rezultatin 3-1. https://streamable.com/7jwios Pas fillimit super të djemve të Hansi Flick me golin e...

VENDOR

“Legjendat” përkrahin Llapin në stërvitjen e fundit para takimit me Prishtinën

Llapi është shumë afër finales së Kupës së Kosovës në futboll për edicionin 2020/2021. Llapjanët të mërkurën e zhvillojnë...

Agjerimi nuk i pengon lojtarët e Drenicës të përgatiten në “misionin” për mbetje në Superligë

Ka mbetur edhe pak kohë deri në fundin e këtij edicioni në Superligën e Kosovës në futboll. Çdo javë që kalon ka...

Këto janë vendimet e fundit të Komisionit Disiplinor të FFK-së

Komisioni disiplinor i shkallës së parë në përbërje; Metë Çeku – kryetar, Dukagjin Zefi, Avni Shala, Luan Salihu dhe Bekim Behrami –...

SHOWBIZZ

Futbolli Mbarëkombëtar

Klubi anglez në kërkim të dy sulmuesve, hedh sytë nga Milot Rashica

Sipas prestigjiozes ‘’Football Insider’’, sulmuesi shqiptar Milot Rashica ka rënë në radarët e klubit anglez të Aston Vilës. Anglezët...

Shkëlqeu në mbrojtje kundër Juventusit, media e njohur italiane e përfshin Gjimshitin në më të mirët e Serie A

Berat Gjishmiti po e dëshmon nga java në javë rritjen e tij në radhët e Atalantës. Mbrojtësi shqitpar është një titullar i...

Shkëndija bën hap tjetër drejt titullit

Ndikimi i skuadrave shqiptare në kampionatin e Maqedonisë së Veriut, sa shkon e rritet. Kjo fundjavë vetëm e dëshmon këtë. Të gjitha...

Gol fantastik nga Bajrami, Empoli afër rikthimit në Serie A

Futbollisti shqiptar Nedim Bajrami po vazhdon me formën  e mirë te Empoli, duke e drejtuar skuadrën drejt Serie A.